“ODTÜ Ortak Yaşam Günleri” 22-23 Ekim 2015


 

Değerli Üyelerimiz,

7 Haziran’dan bu yana ülkemizin içinde bulunduğu zorlu süreçte üniversiteyi bu yıl kazanan yeni öğrencilerimiz başta olmak üzere ODTÜ camiasının barışa ve ortak yaşama dair umudu güçlendirecek bir dizi etkinlik yapma kararını dönem başında almış ve çalışmalara başlamıştık. Bu etkinliklerin ilki bildiğiniz üzere 5 Ekim’de Gündüz Vassaf, Semih Bilgen ve Aydan Balamir’in katılımıyla düzenlenen “ODTÜ Barışı Konuşuyor” paneli oldu.

10 Ekim’deki saldırıyla derinden sarsıldık. Hayatını kaybeden yurttaşlarımızı saygıyla anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyor ve “Emek, Barış, Demokrasi” mücadelelerine sahip çıkıyoruz.

Bu saldırı karşısındaki duruşumuz, 22-23 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “ODTÜ Ortak Yaşam Günleri”nin örgütlenme sürecine de damgasını vurdu. Çalışmalarımızı 25 üyemizin yoğun mesaisi, ODTÜ Mezunları Derneği ve öğrencileriyle işbirliği içinde tamamladık.

İlişikte duyurusunu bulacağınız ODTÜ Ortak Yaşam Günleri iki aylık böyle bir çabanın sonucudur. Etkinlik programını dayanışma ruhu ve barışa olan umudumuzu güçlendirmesi dileğiyle bilginize sunar, katılımınızı ve desteğinizi bekleriz.

Saygılarımızla,
Orta Doğu Öğretim Elemanları Derneği
YK

OrtakYasamGunleri

OYGprogram