Kamuoyu Duyurusu-Taziye Mesajı


 

13 Mart 2016 tarihinde, yine vahşi bir saldırı sonucunda, Ankara’da aralarında ODTÜ ailesinin üyelerinin de bulunduğu onlarca insanımızı kaybettik.

Elektrik ve Elektronik Bölümü Hazırlık öğrencisi Ozancan Akkuş ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Berkay Baş’ın yaşanan saldırıda aramızdan ayrıldığını, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Hasan Gürsel’in de ağır yaralı olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Acımız derin.

İnsanlık dışı bu saldırıda hayatını kaybeden insanlarımızın yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Kaybettiğimiz her insanımızla birlikte aydınlık bir geleceğe dair umutlarımızı söndürmeyi amaçlayan bu saldırıları lanetliyor, artık yeter diyoruz.

Ülkemizin bir an önce barış ortamına kavuşması için yetkili kişi ve kurumların sorumluluklarına sahip çıkmasını bekliyoruz. Bu şiddet ve korku sarmalının bir an önce sona ermesini istiyor ve ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu süreçte tüm toplumsal kesimleri dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz.

Tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Orta Doğu Öğretim Elemanları Derneği

1929077_996592557104851_4743762237542900794_n